Dačić: Nema izbora sa grbom Kosova
20
Ned, Apr

Politika

Na sastanku u Briselu 27. avgusta tražiću garancije Prištine i EU da logo Kosova ne bude na glasačkim listićima za lokalne izbore, rekao Ivica Dačić. Premijer poručio da Srbi na izborima neće učestvovati ako ne budu statusno neutralni.

Predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić izjavio je da će na sastanku u Briselu 27. avgusta tražiti garancije Prištine i Evropske unije da logo Kosova neće biti na glasačkim listićima za lokalne izbore 3. novembra.

"Ili će izbori biti statusno neutralni, ili mi na njima ne učestvujemo", istakao je premijer.

Dačić je za Novosti rekao i da će to jasno da predoči kosovskom premijeru Hašimu Tačiju i šefici evropske diplomatije Ketrin Ešton na zajedničkom sastanku u Briselu.

Premijer je potvrdio da ako na glasačkim listićima bude grb takozvane države Kosovo, Vlada Srbije će najverovatnije pozvati Srbe da ne izađu na lokalne izbore.

On je dodao i da je definisan način na koji se Kosovo predstavlja. "Ne mogu da prođu ti šibicarski trikovi. Zna se šta je propisano Briselskim sporazumom. Sa Srbijom ne može tako da se igra".

Dačić je u razgovoru sa ambasadorima Kvinte u Beogradu - SAD, Nemačke, Francuske, Italije i Velike Britanije - upozorio da insistiranja Prištine da na glasačkom listiću na lokalnim izborima na KiM bude logo takozvanog nezavisnog Kosova narušava statusnu neutralnost briselskog sporazuma.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu