Otkrivamo tajni plan kneza Pavla i Hitlera
23
Sub, Nov

Svaštara

Da se sledio put kneza Pavla Jugoslavija bi bila neutralna do kraja rata, nekoliko miliona Srba ne bi bilo ubijeno i bili bi Švajcarska. Ne bi imali Broza niti živeli 70 godina pod komunizmom , priča profesor Oliver Antić. 

Jugoslovenski knez namesnik Pavle Karađorđević sastao se 1941. godine sa Adolfom Hitlerom i dogovorio veoma povoljan sporazum za zemlju, a koji bi da je on ispoštovan, prema tvrdnjama mnogih istoričara od Srbije napravio Švajcarsku sa preko 30 miliona stanovnika!

1941. godine knez-namesnik Pavle Karađorđević, pod velikim pritiskom sastao se u Berhtesgadenu sa vođom Trećeg rajha Adolfom Hitlerom, koji je insistirao da Beograd pristupi Trojnom paktu, a Nemačka i Italija bi navodno garantovale integritet i nezavisnost Kraljevine Jugoslavije.

U razgovorima s Hitlerom knez Pavle insistirao je na neutralnosti Jugoslavije, koju je i dobio, Hitler je navodno čak popustio pred zahtevima da ne dozvoli nemačke baze ili prolaz trupa preko teritorije KJ.

Knez Pavle je uspeo da natera Hitlera na popuštanje kao nijedan lider pre njega, Jugoslavija je prema tom dogovoru bila jedina balkanska država bez tih obaveza, a umesto zahvalnosti, Pavle je proglašen izdajnikom i proteran iz zemlje.

Da se sledio put kneza Pavla Jugoslavija bi bila neutralna do kraja rata, nekoliko miliona Srba ne bi bilo ubijeno i bili bi Švajcarska. Ne bi imali Broza niti živeli 70 godina pod komunizmom. Danas bismo bili jedan od glavnih stubova EU, svi bi se ugledali na nas, mi bismo bili ti koji postavljaju uslove – kaže za naš portal profesor Oliver Antić.

Prema tvrdnjama mnogih srpskih istoričara da je knez Pavle ostao na vlasti, Srbima se ne bi desio Drugi svetski rat, kao ni stradanje u Jasenovcu. Država bi imala razvijenu industriju i bila poštovana u međunarodnim okvirima, a Srba bi danas bilo bar 30 miliona umesto samo sedam.

Istoričar Kosta Nikolić kaže da knez Pavle nije bio izdajnik, već dobar vladar koji je od Hitlera izdejstvovao dobar sporazum za državu i narod.

Hteo je da sačuva zemlju, poštedi ljude rata. Možda bismo danas bili kao Švedska i Švajcarska da je postignuti sporazum opstao. Današnja realnost može imati korene u 1941. Možda danas ne bismo bili pred bankrotom niti izgubili Kosovo – zaključuje Nikolić.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu