Zoran Vulić (37) iz sela Donje Komarice, koji je 15. juna ostao bez šake dok je radio na mašini šreder za mlevenje folije u firmi "Brzan plast" u Batočini, oporavlja se u Kliničko-bolničkom centru u Kragujevcu. Operisan je i van je životne opasnosti. Kako "Novosti" saznaju od zamenice opštinskog tužioca Marije Mladenović, kada bude stigao izveštaj Inspekcije rada o uzroku povrede, Tužilaštvo će odlučiti o tome šta će preduzeti.
- Sam sam kriv. Počeo sam da radim u četvrtak 8. juna, a samo nedelju dana kasnije hteo sam da pomognem koleginici koja se mučila sa najlon-rolnom. Kada sam sadržaj rolne hteo da stavim u mlin da se melje, mlin mi je prvo povukao gumenu rukavicu, a zatim i šaku, koja je tako samlevena ostala u mlinu. Odmah su me prebacili u bolnicu u Batočini, a potom u kragujevčaki KBC. Trenutno se osećam dobro i zadovoljan sam što mi je firma obećala svaku pomoć - kaže Vulić za "Novosti".
Vlasnik i direktor "Brzan plasta" Dejan Simić ocenjuje da nesreća prosto nije mogla da se spreči, jer je Vulić tek počeo da radi.
- Na snimku video-nadzora jasno se vidi kako je dva-tri puta gurao plastiku u mašinu, što nije smeo. Mašina se automatski zaustavlja, ali mu je uhvatila ruku i nažalost, on je ostao bez šake. Svakodnevno sam u bolnici, jer mi je žao što je tako mlad čovek ostao bez šake. Firma će preduzeti sve što može da bismo pomogli njemu i njegovoj porodici. To je naša moralna obaveza - navodi Simić za naš list.
Inače, ova firma koja se bavi reciklažom folije i tetrapak ambalaže, postoji od 1993. godine, i ovo je prva veća nesreća. Do sada je bilo samo lakših povreda.
Vulić je otac dvoje maloletne dece.
NOVO RADNO MESTO
Vlasnik i direktor "Brzan plasta" Dejan Simić dodaje da je Vulić, kao i svi ostali radnici, bio u radnom odnosu i da će mu sada pronaći radno mesto na kom će moći da radi. Direktor Simić još kaže da će nesrećnom čoveku pomoći i da nabavi protezu.
Izvor: Večernje novosti