Kako Tanjug javlja, mrkog uglja u Kragujevcu ima u dovoljnim količinama, dok drvenog uglja iz domaćih rudnika ima veoma malo, jer je njihova isporuka obustavljena pre deset dana.
Vlasnik preduzeća "Slava trans" Ivan Kostić kaže da je pre deset dana zvanično obavešten da, zbog nedavnih poplava, Kolubara i Kostolac nisu u mogućnosti da isporučuju drveni ugalj, uz obrazloženje, da će sve proizvedene količine koristiti samo za proizvodnju električne energije.
"U postupku smo nabavke drvenog uglja iz Bosne i Hercegovine i određene količine trebalo bi da stignu ove nedelje, kao i iz Obilića, na Kosovu i Metohiji koji je sa cenom sličan našem. Prva isporuka iz Obilića trebalo bi da nam stigne sledeće sedmice", rekao je Kostić.
Prema njegovim rečima, prodaja za sada ide slabo, upravo iz razloga što se domaćinstva najviše interesuju za drveni ugalj koji je najjeftiniji, kao i zbog besparice građana. On je dodao da ogrev prodaju na više mesečnih rata.
Cena mrkog uglja, naveo je Kostić, iznosi od 13.000 dinara po toni pa do 21.000 dinara, koliko košta ruski, dok je cena drvenog uglja oko 8.000 dinara po toni. Domaćinstvo u Kragujevcu tokom zime kupi od jedne do četiri tone drvenog uglja, naveo je Kostić.