Sutra u ponoć ističe rok za podnošenje prijava za legalizaciju bespravno izgrađenih objekata na teritoriji Republike Srbije. Kako bi izašla u susret građanima, koji do sada nisu podneli zahtev za legalizaciju, Gradska uprava produžila je radno vreme na šalterima danas do 20 sati i sutra do ponoći.
U toku podnošenje zahteva za legalizaciju Prema rečima načelnika Gradske uprave za poslove lokalne samouprave i opšte uprave Zlatka Milića dovoljno je da sada građani podnesu samo zahtev za legalizaciju a svu ostalu neophodnu dokumentaciju mogu da dostave najkasnije do 31.oktobra 2014.godine. Ta dokumentacija, kako je rekao Milić, u izjavi za Radio televiziju Kraguevac, treba da sadrži geodetski snimak, dokaz o vlasništvu, projekat za objekat, ugovore sa javnim i javno komunalnim preduzećima. ''Ukoliko pokrenu postupak legalizacije građani mogu te objekte da priključe na vodovodnu i kanalizacionu mrežu, na energetski sistem i ostalo'', rekao je Milić.
Načelnik GU Zlatko Milić rekao je da ovo nije prvi put da država pokušava da legalizuje sve objekte na svojoj teritoriji ali da je poslednjih dana, iako manje nego prethodnog puta, interesovanje građana povećano posebno poslednja dva, tri dana i da će zato šalteri Gradske uprave danas i sutra raditi duže. Na pitanje šta će biti sa onim građanima koji ni ovog puta ne podnesu prijavu za legalizaciju bespravno izgrađenih objekata, Zlatko Milić ističe da će svi oni imati nelegalni objekat i da Zakon jasno definiše šta se radi sa tim objektima. ''U svakom slučaju za svakog od njih je bolje da podnesu zahtev jer se svaki legalizovani objekat upisuje u katastar nepokretnosti, njime se može raspolagati, staviti hipoteka na taj objekat i zato je važno da sada podnesu zahtev za legalizacija, a zatim u postupku i legalizaciju taj objekat'', rekao je Milić.
Na teritoriji grada Kragujevca, po starom Zakonu podneto je 25 hiljada zahteva za legalizaciju a od tog broja jedina petina je do sada rešena.