Predsedniku taksi udruženja „Sitak” Predragu Spasojeviću neko je polomio staklo i auto polio kiselinom, a najboljem srpskom plivaču Miloradu Čaviću razbijeno je, takođe, jedno staklo i oba retrovizora
Prethodne sedmice u Kragujevcu su se dogodila dva čudna incidenta. U oba navrata stradali su automobili. Prvo je, u ponedeljak ujutru, neko oštetio auto predsednika taksi udruženja „Sitak” Predraga Spasojevića, a potom, u noći od utorka na sredu, žrtva je bio niko drugi do najbolji srpski plivač Milorad Čavić, kome je razbijeno jedno staklo na automobilu, ali i oba retrovizora. Ko je oštetio automobile i zašto? Policija, za sada, nema odgovor, a taksista Spasojević sumnja na konkurenciju.
– Razbijeno mi je staklo sa vozačeve strane, a ceo auto mi je ispolivan kiselinom od koje se, to sam tek kasnije primetio, skida farba. Ne znam šta da radim, šteta je sigurno preko 1.000 evra. Ne mogu da tvrdim, ali sumnjam da je to uradila neka konkurentska grupacija – kaže Spasojević, podsećajući nas da je udruženje „Sitak”, koje okuplja više od stotinu kragujevačkih taksista, pokrenulo borbu za uvođenje reda u ovoj oblasti.
Taksi prevoz u Kragujevcu je poslednjih godina na ivici regularnosti. Praktično, u ovom gradu svako može da se bavi ovim poslom, o čemu govore i nejasni podaci o broju taksi vozila i vozača.
Niko, naime, precizno ne zna koliko je taksi vozila na ulicama. Poznavaoci prilika tvrde da ih ima između 1.000 i 1.500, a prema zvaničnim podacima za ovaj vid prevoza registrovano je 503 vozača i 744 vozila. Kako je moguće da na ulicama grada svakog dana ima 200 vozila više nego vozača? Ko, zapravo, upravlja „viškom” taksi automobila?
– Pre neki dana video sam kolegu sa registarskom taksi tablicom na kojoj je bio broj 1.030. Ako, kako tvrde nadležni, u gradu ima samo 503 taksista sa licencom, odakle, onda, ovoliko taksi automobila na ulicama – pita se Spasojević, navodeći da u Kragujevcu ima mnogo „divljih” taksista koji ne plaćaju ni porez ni doprinose.
„Dobro jutro, Srbijo”, bio je komentar Milorada Čavića, koji je na svom Tviter profilu naveo da razbijači, iako je bilo šta za uzeti, nisu ništa ukrali iz njegovog automobila. Zadovoljili su se, kako kaže, samim činom. „Ostajem ovde, ovo se dešava svuda u svetu, u Los Anđelesu, Tokiju”, napisao je Čavić, koji odnedavno u Kragujevcu ima Plivačku akademiju.
Najbolji srpski plivač preselio se u Kragujevac jednim delom i zbog toga što, kako je rekao na konferenciji za novinare, povodom početka rada Akademije, na beogradskim bazenima nije mogao da dođe do slobodnih termina.
Njegovu školu plivanja, koju je otvorio na pokrivenom bazenu SC „Park”, pohađaju, uglavnom, deca neplivači. Grad je podržao ovu inicijativu, a prema rečima gradonačelnika Veroljuba Stevanovića, za Čavićevu akademiju iz budžeta će svakog meseca biti izdvajano oko 10.000 evra.
Sa dolaskom, prvo, naših najboljih vaterpolista, a potom i Čavića, na jedinom pokrivenom bazenu u gradu napravila se velika gužva i došlo je do borbe za termine. Rukovodstvo jednog plivačkog kluba bilo je nezadovoljno tretmanom, tvrdili su da su ostali bez važnih termina koji su dodeljeni drugima, a protestovali su i mnogi građani, koji su bili prinuđeni da na bazene odlaze rano ujutru ili kasno uveče.
Ko je razbio automobile glavnih aktera ove priče? U nedostatku dokaza, osumnjičenih je mnogo. Ili je reč o nekakvom ličnom animozitetu prema jednom taksisti i najboljem srpskom plivaču, ili je u pitanju neka organizovana grupa, a možda se radi i o čistoj „zabavi” obesnih sugrađana. Sve opcije su u igri, dok policija ne odradi svoj deo posla i otkrije počinioce, ako to uopšte bude bilo moguće.
izvor: Politika