Stariji Kragujevčani pričaju da je Lepa Brena, u usponu slave, osamdesetih godina stigla u Kragujevac samo da bi presekla vrpcu na tek izgrađenoj zgradi. Pevalo se i igralo do duboko u noć. Tada je osamdesetak Kragujevčana, uglavnom penzionera i vlasnika starih čatmara, dobilo stanove u velelepenoj zgradi pored reke koja je zbog toga dobila ime “Lepa Brena”.
- Imao sam tri godine kad smo se uselili u zgradu. Roditelji su mi pričali da se na otvaranju slavilo, a najviše u ritmu Breninog hita “Sitnije, Cile, sitnije...” - kaže Branislav Đorđević.
- Kad me pitaju gde stanujem, kažem u “Lepoj Breni” i svi znaju gde je to - kaže Nataša Vranić koja u kragujevačkoj “Lepoj Breni” živi već 17 godina.
Zgrada je pravo malo naselje sa skoro hiljadu stanara. Oni stariji kažu da više odavno nije ni nalik nekadašnjoj lepotici.
Na samo stotinak metara dalje je čuveni kragujevački “Soliter za mušku decu”. To je zgrada u kojoj se već dve decenije rađaju samo muška deca. Zašto, niko ne zna.
- U soliteru žive pesnici, umetnici, fudbaleri, pecaroši, glumci, inženjeri, bokseri, strelci... Imamo ceo podmladak za fudbalski tim, pa čak i rezerve, toliko je muške dece. Ovde je 13 spratova, i na svakom bar jedna porodica sa dva sina - kaže Goran Sorgić.
U Soliteru za mušku decu nema stanova na prodaju, a i ako ima, skupi su. “Soliter nije nov, ali je na ceni. Kvadrat je 2.500 evra, pa ko želi, neka kupi. Ko nema, može i da iznajmi stan na određeno vreme. Za mlađe parove je jeftinije. Ko ne želi, neka letuje na moru, dobiće sigurno žensko”, kaže stanar Miodrag Pejković
izvor: Blic
{jathumbnail off}