Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu, tokom vikenda, u pojačanoj kontroli saobraćaja usmerenoj na otkrivanje prekršaja koje čine vozači sa probnom vozačkom dozvolom, sankcionisali su 12 vozača koji su upravljajući vozilom sa probnom vozačkom dozvolom učinili prekršaje.
Saobraćajna policija isključila je iz saobraćaja sedam vozača koji su upravljali vozilom u vreme kada to nije dozvoljeno vozačima sa probnom vozačkom dozvolom, od kojih je jedan vozio pod dejstvom alkohola i kokaina, četiri vozača koji su upravljali automobilima čija je snaga motora veća od dozvoljene, kao i jednog šesnaestogodišnjaka koji je vozio bez položenog vozačkog ispita.
Takođe, sankcionisano je još 238 ostalih prekršaja i protiv svih ostalih vozača koji su učinili prekršaje biće podnete odgovarajuće prekršajne prijave.
Policijska uprava Kragujevac apeluje na sve učesnike u saobraćaju, a pogotovo na mlade vozače, da se pridržavaju svih saobraćajnih propisa, jer na taj način čuvaju svoj i živote drugih učesnika u saobraćaju.