Bojan Pajtić izabran za novog predsednika Demokratske stranke. Pajtić dobio 1.461 glas, dok je za Đilasa glasalo 1.277 delegata. Bez Demokratske stranke nema demokratske Srbije, poručio Pajtić i istakao da će dati sve od sebe da formira "vladu u senci".
Za potpredsednike izabrani su Borislav Stefanović, Nataša Vučković, Goran Ješić, Maja Videnović i Gordana Čomić, napisao je na Tviteru član izborne komisije Vladimir Todorić.
U trci za mesto potpredsednika bili su i Miloš Đajić, Branimir Kuzmanović, Slobodan Milosavljević, Dejan Nikolić i Dragan Šutanovac.
Po saopštavanju rezultata glasanja na izbornoj skupštini demokrata, Pajtić je poručio da se DS više neće deliti i cepati, i da već od narednog dana složno kreće u borbu za "oslobađanje Srbije od demagoške vlasti Srpske napredne stranke".
Pajtić je, u kratkom obraćanju delegatima, poručio da je ovo poslednja izborna skupština DS na kojoj učestvuje, jer će se sledeći put predsednik stranke birati na neposrednim izborima.
Svog protivkandidata Dragana Đilasa i one koji su ga podržali nazvao je stranačkim prijateljima i istakao da je pred svima ozbiljan zadatak, jer danas su, kako je objasnio, pristojni, pošteni, pametni i obrazovani ljudi u Srbiji zabrinuti za svoju sudbinu i zagledani su u DS, od koje očekuju rešenja.
"DS je pokazala da je najliberalnija i najcivilizovanija stranka u ovoj zemlji. Prvi put je predsednik jedne velike parlamentarne stranke iz Vojvodine. Pokazali smo da smo lišeni predrasuda i da demokrate ljude cene po tome kakva rešenja nude", rekao je Pajtić.
"Nisam dostojan da se nalazim na mestu na kojem se nalazio Zoran Đinđić, ali i tako nedostojan garantujem da ću svaki atom snage i svo svoje znanje i iskustvo uložiti da DS bude jača, jer kada je DS jaka Srbija je srećnija i slobodnija", poručio je Pajtić.
Pajtić je postao peti predsednik DS-a od njenog osnivanja i na tu funkciju dolazi sa mesta zamenika predsednika stranke. Oba kandidata navela su pre glasanja da neće napustiti DS.