U sali Skupštine grada danas je predstavljen Predlog urbanističkog rešenja urbane obnove prostorne celine "Vojno-tehnički zavod".
Od 2010. godine u Srbiji se sprovodi GIZ-ov projekat ''Unapređenje upravljanja zemljištem na nivou lokalnih samouprava u Srbiji''. Ovaj projekat finansira Vlada Savezne Republike Nemačke preko Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj, a u Srbiji sprovodi konzorcijum nemačkih konsultanstskih firmi AMBERO Consulting i ICON Institute u bliskoj saradnji sa lokalnim i nacionalnim partnerima.Grad Kragujevac i GIZ potpisali su u novembru 2010. godine Memorandum o razumevanju, kojim je GIZ pružio podršku izradi Strategije integralnog urbanog razvoja centralne gradske zone Kragujevca. Skupština grada Kragujevca je 21.septembra.2012. godine donela Odluku o usvajanju Strategije, nakon čega je GIZ potvrdio svoju podršku implementaciji Strategije i grad Kragujevac uključio u drugu fazu projekta ''Unapređenje upravljanja zemljištem na nivou lokalnih samouprava u Srbiji'' (2013 - 2015).Potpisivanjem novog Memoranduma o razumevanju 4. novembra ove godine definisan je okvir na bazi koga će grad Kragujevac i GIZ, odnosno, AMBERO Consulting predstavnistvo Beograd sarađivati do kraja 2015. godine u implementaciji projekta u Kragujevcu pod nazivom: Tehničke podrške sprovođenju Strategije integralnog urbanog razvoja centralne gradske zone Kragujevca – predlog urbanističkog rešenja urbane obnove prostorne celine ''Vojno-tehnički zavod''.
Ovaj projekat zajednički sprovode JP Direkcija za urbanizam - Kragujevac, po nalogu Grada Kragujevaca i AMBERO Consulting, predstavništvo Beograd, po nalogu Nemačke organizacije za medjunarodnu saradnju(GIZ). O značaju projekta za grad Kragujevac, rećiće nam nešto više Mr Dragan Jevtović, direktor Direkcije za urbanizam i rukovodilac projekta ispred grada Kragujevca.On je istakao da je ovaj prostor nešto što je godinama bilo skriveno i od građana Kragujevca,Šumadije ali i čitave Srbije a po svom značaju skriveno i od Evrope i sveta.''Na ovom prostoru nalazi se niz objekata koji predstavljaju kulturno istorijsku baštinu samog grada, objekata koji označavaju početak industrijske ere u Srbiji i samom gradu Kragujevcu i u tom smislu su oni značajni za zemlju i za sam grad'', rekao je Jevtović.On je dodao i da je ovo početak, grad je ušao u projekat sa ciljem da se osmisli šta se može uraditi sa tim prostorom,da ga integrišemo u sam centar Grada.Taj prostor će se, s jedne strane očuvati kao ambijentalna celina, a s druge da se kroz revitalizaciju tog prostora stvore uslovi da se stvore uslovi za nove sadržaje u tom prostoru.Direktor Direkcije za urbanizam dodaje i da će se to sve desiti u periodu od narednih 20 do 50 godina.
O programskim ciljevima GIZ projekta i postignutim rezultatima, posebno u Kragujevcu, govorio je Harald Miler, šef AMBERO projekta. Miler je rekao je da je reč o drugoj fazi projekta, da se danas predstavlja prvi predlog i da je cilj da se ne samo stručna javnost informiše o projektu već i da se čuju i razmotre sve sugestije i predlozi.U cilju dobijanja što kvalitetnijeg urbanističkog rešenja i transfera znanja, u okviru tehničke pomoći koju pruža GIZ, grad Kragujevac i AMBERO Consulting su se saglasili da se posao izrade predloga urbanističkog rešenja urbane obnove prostorne celine ''Vojno-tehnički zavod'' poveri firmi ASTOC iz Kelna koja ima dugogodišnje iskustvo na sličnim projektima urbane obnove u gradovima Evrope i širom sveta.