Radnički 1923 ubedljiv protiv IMT-a - iKragujevac

Fudbaleri Radničkog ostvarili su ubedljivu pobedu protiv beogradskog IMT-a, u zaostaloj utakmici drugog kola Super lige.

Posle dva uzastopna poraza u prvenstvu, kragujevački superligaš je slavio u Loznici rezultatom 4:0.

Fudbaleri Radničkog potpuno su nadigrali ekipu IMT-a i zasluženo došli do ubedljive pobede u Loznici, treće u prvenstvu.

Kragujevčani su od početka utakmice diktirali tempo i stvarali šanse.

Radnički je poveo u 13. minutu kada je mladi Mirčetić pogotkom završio dobru akciju Kragujevčana.

Isti igrač pet minuta kasnije postigao je i drugi gol za Radnički.

Kragujevački klub je trijumf potvrdio sa dva pogotka u drugom poluvremenu.

U 52. minutu dosuđen je penal za Radnički koji je u pogodak pretvorio Evandro.

Konačan rezultat utakmice, IMT-Radnički 0:4, postavio je Radović u 59. minutu svojim prvim golom u dresu kragujevačkog kluba.

Ekipa IMT-a nije mogla da parira raspoloženom kragujevačkom timu.

Beograđani su pretrpeli četvrti poraz u prvenstvu i ostali u donjem delu tabele.

Priliku za novi trijumf Radnički će imati u ponedeljak kada će u Gornjem Milanovcu dočekati novajliju u najvišem rangu, ekipu Tekstilca iz Odžaka.